KitapKitap Listeleri

Çocuklara Savaşlar Nasıl Anlatılır?

Kudüslü Ömer

Kudüslü Ömer

En iyi ve besin değeri yüksek çocuk kitaplarından biri. İslam Şehirleri Dizisi’nin diğer örneklerini de okumayı dört gözle bekliyoruz. Filistin – İsrail Savaşı ve gerçeğiyle sınırlı kalmadığından bir peygamberler tarihi ya da değerler eğitimi kitabı olarak da okunabilir. Akıcı ve çocuklara İslâm’ı, Kudüs’ü, zulmü kendi yaşıtlarındaki Ömer’in ağzından ve yaşantısından anlattığından da etkileyici. 4. sınıf ve üstü için uygun bir kitap.
Diyeceğim o ki, her okulun ya da öğrencinin kitaplığında bulunması için azami çaba gösteriniz. İyi bir Kutlu Doğum hediyesi de olabilir tabi. Aklınızda bulunsun.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Etiketler

Tuğba Coşkuner

Hangi yılda doğduğunu pek önemsemiyor. Yaşını sayılarla değil anılarıyla ölçüyor. Nereli olduğu konusunda da kafası epey karışık. Doğduğu mu doyduğu mu yoksa sevdikleriyle olduğu yer mi, bilemiyor. Tek bildiği şey, en sevdiği mesleği yaptığı. Kendisi bir matematik öğretmeni. Aman durun, hemen yüzünüzü limon yemiş gibi buruşturmayın öyle! Çocukları sevmek için matematiği bir koşul olarak görmüyor.Okumak, yazmak ve öğretmek onun evi. Kendini orada güvende ve mutlu hissediyor. Daha önce yetişkinler için eğitim üzerine denemeler, düşünce ve kitap tanıtım yazıları kaleme aldı. Birçok dergiyle çalıştı, çalışıyor. Bu aralar bir de çocuklar, çocuk kalabilsin diye uğraşıyor. Onlar için okuyup onlar için yazıyor. Daima yüreğinde yeşil bir dal saklamaya çalışıyor; şarkı söyleyen küçük, yavru kuşları onun üzerinde ağırlıyor. En büyük isteği o melodinin sonsuza dek sürüp gitmesi.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)