KitapKitap Listeleri

Çocuklara Doğayı Sevdiren Yeşili Bol 24 Kitap

Doğayı sevmenin en güzel yolu ağaçlara, toprağa dokunmak, ayakları denize sokmaktır. Şehir hayatında bunlar pek mümkün olmasa da hayal kurmak da bir başka yoldur. Çocuklara hayal kurdurarak, onlara doğayı sevmeyi; doğanın önemini anlatarak korumayı öğretmenin yolu ise kitaplardan geçmektedir.

Aşağıdaki liste; doğayı ve doğadaki hikmeti konu alan, ucundan kıyısından da olsa tabiattan bahsedip okuyucuyu yeşil bir maceraya sürükleyen çocuk kitaplarından oluşur.

Bu kitaplar hem yetişkinlere hem çocuklara yeşilin ve mavinin her tonunu hissettirecektir.

Çocuklar İçin Çevre Kitabı

1- Çocuklar İçin Çevre Kitabı / Mavi Kelebek Yayınları / İlkokul ve ortaokul

İçerisinde birbirinden farklı ve eğlenceli etkinlikler (bilmece, bulmaca, deney vb.) ile çocuklara çevre, doğa üzerine öğretim yapan bir kitaptır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24Sonraki sayfa
Etiketler

Tuğba Coşkuner

Hangi yılda doğduğunu pek önemsemiyor. Yaşını sayılarla değil anılarıyla ölçüyor. Nereli olduğu konusunda da kafası epey karışık. Doğduğu mu doyduğu mu yoksa sevdikleriyle olduğu yer mi, bilemiyor. Tek bildiği şey, en sevdiği mesleği yaptığı. Kendisi bir matematik öğretmeni. Aman durun, hemen yüzünüzü limon yemiş gibi buruşturmayın öyle! Çocukları sevmek için matematiği bir koşul olarak görmüyor.Okumak, yazmak ve öğretmek onun evi. Kendini orada güvende ve mutlu hissediyor. Daha önce yetişkinler için eğitim üzerine denemeler, düşünce ve kitap tanıtım yazıları kaleme aldı. Birçok dergiyle çalıştı, çalışıyor. Bu aralar bir de çocuklar, çocuk kalabilsin diye uğraşıyor. Onlar için okuyup onlar için yazıyor. Daima yüreğinde yeşil bir dal saklamaya çalışıyor; şarkı söyleyen küçük, yavru kuşları onun üzerinde ağırlıyor. En büyük isteği o melodinin sonsuza dek sürüp gitmesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)