Çocuğumla Hangi Aktivite Kitaplarından Etkinlik Yapıyorum?

Çocuklarımızı geleceğe hazırlarken onlar için en güzel yol gösterici oyunlar ve onlara aldığımız kitapları oluyor. Sadece masal kitaplarıyla minikleri sıkmaktan yana değilim, asla! Kendi çocuğumda gördüğümü çoğu anne- baba da biliyordur, tecrübe etmiştir. Bir süre sürekli kitap okuduktan sonra sıkılmalar başlıyor. Bu yüzden etkinlik önerileri olan kitaplar aramaya meylediyoruz. Etkinlik yaparken birçok boyama kitabı markası var ama benim bu aralar keşfettiğim ve birçok seçeneği bir arada sunan Mavi Yunus Yayınları.

Mavi Yunus Yayınları, bastıkları kaliteli ürünlerle gönlümü fethetti doğrusu. Çocuğum hem eğleniyor hem de severek aktivitelerini yapıyor. Geçenlerde temin ettiğim aktivite kitaplarının içinde birçok oyun, boyama sayfaları, kesme işlemleri için kesim yapılabilecek etkinlikler, yapıştırma sayfaları ve daha bir sürü aktivite bir arada. Bu gibi aktiviteleri montessori anneleri elbette biliyorlardır fakat bir kitap elinizde olunca daha farklı oyunlar aklınıza gelebiliyor. En azından kendiniz artırma yaparsınız bu aktiviteleri yaptıktan sonra. Size misal vermiş olur kitaplar.

Çocuklarımızın ince motor ve kalın motor becerileri dediğimiz becerileri gelişirken biz anne-babalar ilk örnekleriyiz. Eğer çalışan anne değilseniz ve evde kendinizi çocuğunuzun eğitimine adamışsanız, bir adım önde bir şeyleri biliyor olarak yetişmesini istiyorsanız; sizin için güzel bir alternatif olarak sunacağım kitaplar bunlar, sıkılmadan evde oynanacak, oynarken de duyuları gelişecek.

İnstagram üzerinde yönetiyor olduğum sayfama çok sayıda soru geldiği için bir cevap mahiyetinde bu yazıyı yazma gereksinimi duydum. Benim okuma kitapları haricinde edindiğim kaliteli bir yayınevi. Kendi çocuğumda tecrübe ederek yazımı şekillendirdim. Ve Mavi Yunus Okul Öncesi olarak yola çıkmış bu yayıneviniz size tavsiye etmeye karar verdim.

Mini Boyama serileri var 10 sayı kitabı bir arda ediniyorsunuz. Her sayfasında bir figür yer alıyor, boyanacak kısımlar geniş, resimler net ve anlaşılır. Minikler sevecektir bu seriyi 36 aydan itibaren gönül rahatlığıyla edinebilirsiniz. Hatta çocuğunuz boyama yapmaya meraklıysa daha erken dönemde önerebilirim. Kavram bilgisi gelişir en azından.

Hayallerimle Oynuyorum kitabı da taç, kukla, maske dosyası. Kitabın, İlk başında nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgiler vermiş devamında ise kesip rahatlıkla çocuğunuza maske, taç, kukla yapıp eğlencenin doruklarına varacağınız neredeyse diğer yayınevlerinde hiç görmediğim türde bir aktivite kitabı. Kitabında karton sayfaları miniklerin ellerine tahriş yapmaz. Çek- yırt türde kitaplar zaten almadan önce incelemenizi öneririm.

Origami, tangram, mandala kitapları yine örnek teşkil edeceklerden. Aile bireylerini bir araya getirecek bu kitaplar anne- babayla bir şeyler yapıyorum düşüncesi minikleri baştan çıkaracaktır, çok mutlu olacaklardır eminim. Çocuklarımızı bazen yalnız bırakabiliriz kendi başına oynadığı dakikalar harici ancak tam ilginizi onların üzerine vereceğiniz türde kitaplar. Bu da “çocuğumuzla ortak etkinlik yamak istiyoruz, nasıl bir öneride bulunursunuz “diyen araştırmacı ailelere cevabım olsun.

Ben okul öncesi çocuğum için Mavi Yunus yayınlarını tercih ettim. Kaliteli, fiyatları da gayet uygun geldi bana. Sizlerin de bana önerileri olursa (@okurannebebek) sayfama yazmanızı rica ederim, tavsiyelerinize açığım. Benim keşfettiğim aktivite kitabı bunlar.

Etkinlikler zihinsel, fikirsel, görsel olarak bütün becerilerini geliştirir. Çocuklarımızla çocuk olalım. Onlarla kaliteli oyunlar oynayalım, kaliteli etkinlikler yapalım. Mutlulukla ve aktivitelerle kalın.

One thought on “Çocuğumla Hangi Aktivite Kitaplarından Etkinlik Yapıyorum?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir