Cehennem

Dan Brown’un seri olarak yazdığı ve serinin son kitabı olan Cehennem, sinemaya uyarlandı ve 14 Ekim’de de Türk izleyicileriyle buluştu. Film, kitabın kendi kadar sürükleyici senaryosu, muhteşem kurgusu ve görsel efektleriyle izleyicinin başını döndürüyor.

Bu kez Profesörümüz, gözlerini bir hastanede açar. Başından yaralanmış ve hafıza kaybı yaşamaktadır. Üstelik nasıl geldiğini hiç hatırlamadığı İtalya’nın Floransa kentindedir. Hastaneye onu öldürmeye gelen ve kim olduğu bilinmeyen bir kadın tarafından öldürülecekken Acil Servis Doktoru Sienna yardımıyla hastaneden kaçar. Giysileri içinde bulduğu bir kapsül, aklını karıştırır. Faraday işaretçisidir bu kapsül. İçinde ise Anagram haline dönüştürülmüş Dante’ nin Cehennem tablosu gizlidir. Bu tablo neyin sırrıdır? Üstelik peşlerinde bir grup adam işaretçiyi aramaktadır.

Sırrı çözmek için bir yandan araştırmalar yaparlar, bir yandan da peşlerindeki adamlardan kaçarlar. Aslında Zobrist denen adamın iddiaları (dünyanın sonu geldigine dair)ve şüpheli ölümü de onların ikinci bilmecesidir. Zobrist bir virüs hazırlamıştır insanlığı kurtarma amacıyla. Hazırladığı virus nerede? Virüsün bulunduğu yerin yazılı olduğu Dante’nin Veba maskesi çalınmıştır. Bulunması gereken üçüncü bilmeceleri budur. Maske nerede? Tüm bilmecelerin çözüleceği yer İstanbul. Müthiş bir kurgu, sürükleyici bir heyecan ile bizlerden tam not alan Cehennem, izleyicisini bekliyor.

Yapım: ABD,2016
Süre:121 dk
Yönetmen: Ron Howard
Oyuncular: Tom Hanks, Ben Foster, Omar Sy, Felicity Jones, Irfan Khan
Senaryo: Dan Brown, David Koepp

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir