Buz Devri 5: Büyük Çarpışma

15 Temmuz 2016 da gösterime giren film, izleyicisini yine keyifle izletecek bir yapım. Buz Devri fanatikleri varsa aranızda benim gibi bu filmin de sizi mutlu edeceğini düşünüyorum. Yine çok güzel sosyal mesajları olan her yaştan insanın keyifle izleyeceği bir animasyon filmi.

Mike Thurmeier ve Galen T. Chu’nun yönetmenleri olan filmin süresi 1.34 dk. Ancak sıkılmadan izlediğiniz için süre size daha kısa bile gelebilir. Şahsen bana öyle oldu. “Aaa bitti mi?” dedim.

Buz Devri AfişKlasik bir Buz Devri alt yapısıyla hazırlanan bir kurgu var karşımızda. Bu kez Dünya’ya büyük bir meteor çarpmak üzeredir. Kahramanlarımız hem bu olaydan kaçmak hem de çarpışmaya engel olmak durumu ile karşı karşıyadır. Kahramanlarımızın yeni görevi “Dünyayı kurtarmak”… Bu maceralarında onlara Buck eşlik etmektedir. Ancak Buck gerçekte onlara yardım mı ediyor yoksa birilerinden mi kaçıyor? Cevabını izlerken öğrenebilirsiniz…

Manny, sevimli aile babamız, kızının düğünü yaklaştıkça endişeleri artarken bu kez de kızının ve müstakbel damadının kendileri yaşamak istemeyip başka bir bölgeye gideceklerini öğrendiğinde yıkılır. Bunu engellemek için Ellie ile birlikte planlar yaparlar.

Tabii filmin sürprizi Sid’in aşık olması. Ama o hep aşık oluyor zaten, demeyin. Çünkü bu kez aşkı karşılıklı. Ancak işler o kadar da yolunda gitmemektedir.

Peki gururlu ve iyi yürekli kaplanımız Diego ve eşi, bebek sahibi olmaya karar verirse ne olur?

Tüm bu göktaşı mevzunda karmaşaya sebep olan minik kahramanımızı unutmayalım o yine fındık, fıstık peşinde koştururken hem kendi başını hem de Dünya’yı zor durumda bırakacaktır.
Buz Devri 5
Filmle ilgili bazı eleştiri yazılarını okuduğumda filmin bizim ülkemize uygun olmadığı vb. yazılmış. filmin çekildiği ülke A.B.D. dolayısıyla bu eleştiriyi yapanların ne derece doğru eleştirdikleri de düşündürücü. Ayrıca filmi, film olarak izlediğinizde zaten çok uçlarda bir aykırılık bulamazsınız. filmi izlerken de tadını çıkarmak lazım. Elbette çocuklar için risk unsuru var mı yok mu bakılsın ama çocuklar düz mantıkla düşünür. Filmde düz mantığa aykırı bir durum yok (bir eğitimci gözüyle söyledim).

Size filmi uzun uzun anlatmak istemiyorum, alın ailenizi gidin filme keyifli bir zaman geçirin. “Aile olmak bunu gerektirir” ya da “Aile olmak böyle bir şey” siz nasıl derseniz öyle olsun

İyi izlemeler…

Buz Devri 5: Büyük Çarpışma

Ice Age: Collision Course

Tür: 2016 Filmleri, Animasyon, Komedi

Yapım: 2016 – ABD

Yönetmen: Mike Thurmeier, Galen T. Chu

Oyuncular: Seslendirenler :

Manny: Ray Romano/Ali Poyrazoğlu
Sid: John Leguizamo/Yekta Kopan
Diego: Denis Leary/Haluk Bilginer
Buck: Simon Pegg/Altan Erkekli (Vokal: Ete Kurtekin)
Ellie: Queen Latifah/Zeynep Özden Ayyıldız)
Peaches: Keke Palmer/Ecem Uzun
Francine: Melissa Rauch/Didem Barış Atlıhan
Crash: Seann William Scott/Umut Tabak
Eddie: Josh Peck/Ahmet Taşar
Shangri Llama: Jesse Tyler Furguson/Barış Özgenç
Julian: Adam Devine/Tibet Töre
Gavin: Nick Offerman/Fatih Ozacun
Gertie: Stephanie Beatriz/Mehpare Divrik
Roger: Max Greenfield/Savaş Pat
Shira: Jennifer Lopez/Sabanur Aksoy
Nine: Wanda Sykes/Ayşe Tunaboylu
Brooke: Jessie J/Hazal Erdal (Vokal: İlay Bal)
Teddy: Michael Strahan/Özgür Özdural

Dilek Özcan
Kitap Cafe
https://www.instagram.com/dilekin_guncesi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir