Blackfish Cafe

Bir arkadaşımın nette gezinirken gördüğü ve bana gösterdiği bir mekan. Fotoğraflarını ilk gördüğümde şirin ve pozitif bir izlenim verdiğinden ziyaret etmeye karar verdim.

Sizi kafeye geldiğinizde küçük bir bahçe ve sevimli duvar figürleri karşılamakta.

Adı neden ‘Kara Balık’? Samed Behrengi’nin kitabından bir alıntı ile içeri girdiğinizde sizi karşılayan tabela, sorunuza yanıt vermektedir.

“Balıklar vardı seyrinde suların ve balıklar içinde bir balık. Adı Küçük Kara balık…”

Kafenin sahibi Mehmet Emin bey’e sorduğumda ise aldığım cevap sanırım hepinizi gülümsetecektir.
Blackfish Cafe

“2009 yılında Küçük Kara Balık adında (Samed Behrengi’nin kitabından esinlenerek) çocuk oyunları oynanan bir tiyatro grubu kurduk. Sonra bu grup büyüdü ve Kara Balık oldu. Oyunlarımız hala devam ediyor. 2 yıldır kahve ile ilgileniyorum. Hem tiyatronun hem de kahvenin olduğu, insanların etkileşim kurduğu bir yer olsun istedik. Bir ay oldu burayı açalı. Biraz daha düzene girip etkileşim arttığında ise, arka tarafta küçük tiyatro oyunları oynanan ve sinema gösterimi olan bir sahnede gösterimler yapacağız. Şu an hazırlık aşamasında. Girişteki tabela iki taraflıdır. Biri Kara Balık tiyatroyu temsil eder, Blackfish de kahveyi.”

Black Fish

Kafeye girdiğinizde birkaç odacıktan oluştuğunu görüyorsunuz. Odaların aralarında pencereler yer almakta ve bu pencereler kitap rafları olarak düzenlenmiş. Eskitme taş duvar, mekanın dekorasyonunu daha sıcak bir hale getirmiştir.

Duvarlarda yer alan tablolar, raflarda ve masalarda bulunan küçük çiçekler ve dekoratif nesnelerle ile de mekanın albenisi arttırılmıştır. Oturma grubu olarak ahşap masa ve sandalyeler tercih edilmiştir. Masa ve sandalye düzeni ile de ferah bir alanı bulunmaktadır. mekanın düzenlenmesi ile ilgili çalışmalar devam ediyormuş. yeni kitaplıklar ve dekor ürünleri de eklenecekmiş.

Güleryüzlü ve sıcak bir hizmet sunmaktalar. Bu arada buraya geldiğimde ne için geldiğimi söylemedim. Ama fotoğraf çekmek istediğimi söylediğimde ilk an şaşırsalar da güleryüzle kabul ettiler.

Black Fish

Menüsüne gelince atıştırmalık yiyecekler yer almaktadır. Sıcak ve soğuk içecek çeşitliliği müşteriyi tatmin edecek çeşittedir. Ben iki çeşit kurabiyelerini denedim ve nefisti. Çay ve kahveleri de lezzetliydi. Fiyatları ise öğrenciler için de aileler için de uygun.

Kitap okumak, ders çalışmak, sohbet etmek için uygun bir mekan. Arkadaşlarınızla iş çıkı gelip iki lafın belini kıralım diyeceğiniz veya biraz soluklanayım derken kendinizi saatlerce kaptırıp kitap okuyabileceğiniz de bir yer. Sakin bir ortamı var. İçeri gelenler gülümseyerek giriyor. Hem aileler hem de gençler için uygun bir mekan olduğunu düşünüyorum.

Tekrar gelir miyim? Evet.

Blackfish Cafe
Kocatepe Mah. Kızılırmak Sok.No:37/3
Çankaya / Ankara

One thought on “Blackfish Cafe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir