Tüm Zamanların En İyi Şarkıcıları

Tüm zamanların en iyi şarkıcıları kimler? Sorması zor bir soru. Bu liste, tüm müzik türlerinden bugüne kadarki en büyük vokalleri sıralar.

1

Freddie Mercury

0

Freddie Mercury, Britanyalı şarkıcı, şarkı yazarı ve müzik grubu Queen'in solisti. Gerçek adı, Farrokh Bulsara'dır.

2

Michael Jackson

0

Michael Joseph Jackson, "Pop'un Kralı" olarak tanınan Afro-Amerikalı şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı ve dansçı. Jackson ailesinin dokuz çocuğunun yedincisi olarak dünyaya gelen Michael Jackson, babasının kurduğu Jackson 5 grubunda 1964 yılında henüz 6 yaşındayken müzik yaşamına atılmıştır.

3

Elvis Presley

0

Elvis Aaron Presley, Amerikalı şarkıcı, müzisyen, aktör. Dünya çapında Rock'n Roll'un kralı ya da kısaca kral olarak tanınır. Diğer lakabı olan Elvis The Pelvis ise 1950'li yıllarda kendisine takılmıştır.

4

Whitney Houston

0

Whitney Houston, Amerikalı şarkıcı. Dünyanın "en çok ödül alan kadın şarkıcısı" ünvânını alarak rekorlar kitabına girmiştir.

5

Frank Sinatra

0

Francis Albert "Frank" Sinatra, Amerikalı şarkıcı, oyuncu, yönetmen, yapımcı.

6

Aretha Franklin

0

Aretha Louise Franklin, Amerikalı şarkıcı ve müzisyen. Franklin, kariyerine rahip babası C. L. Franklin'e kilisede gospel müzik söyleyerek başladı. 1960'ta 18 yaşındayken laik müziğe geçiş yaparak Columbia Records için kayıtlar yaptı.

7

Adele

0

Adele Laurie Blue Adkins, İngiliz şarkıcı-söz yazarı ve müzisyen. Adele olarak bilinir. 2006'da bir arkadaşının Adele'e ait bir demoyu Myspace'e göndermesinden sonra XL Recordings, şarkıcıya bir kayıt sözleşmesi teklif etti.

8

Stevie Wonder

0

Stevie Wonder, Amerikalı şarkıcı, söz yazarı, müzisyen ve aktivist. ABD'nin Michigan eyaletinin Saginaw kentinde dünyaya geldi. 22 Grammy ödülü sahibidir, aynı zamanda bir hayat boyu başarı ödülü ve En İyi Film Müziği Oscar'ını kazanmıştır.

9

Céline Dion

0

Céline Marie Claudette Dion, Kanadalı şarkıcı ve iş kadını. Charlemagne, Québec'te geniş bir ailede doğdu. Menajeri ve gelecekteki eşi René Angélil, Dion'un ilk albümünü finanse etmek için kendi evini ipotek ettirdikten sonra Dion, Fransızca konuşulan ülkelerde çocuk yıldız hâline geldi.

10

Elton John

0

Sir Elton Hercules John, veya doğum adıyla Reginald Kenneth Dwight, İngiliz pop/rock şarkıcısı, beste yazarı ve piyanist.

10 soru cevaplandı!


Tüm Zamanların En İyi Şarkıcıları

Want more stuff like this?

Get the best viral stories straight into your inbox!
Don`t worry, we don`t spam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)