Son 10 yılın en iyi yeni kadın vokalleri

Bu listemizde 2000'li yıllardan günümüze kadar olan zamanda dünyaca tanınmış en iyi kadın vokalleri derledik.

1

Adele

1

Adele Laurie Blue Adkins, İngiliz şarkıcı-söz yazarı ve müzisyen. Adele olarak bilinir. 2006'da bir arkadaşının Adele'e ait bir demoyu Myspace'e göndermesinden sonra XL Recordings, şarkıcıya bir kayıt sözleşmesi teklif etti.

2

Amy Lee

0

Amy Lynn Hartzler, Amerikalı vokalist ve besteci. Grammy ödüllü rock grubu Evanescence'ın kurucusu ve vokalistidir. Şarkıcılığının ve şarkı yazarlığının yanı sıra; klasik müzik eğitimli bir piyanisttir. Etkilendiği müzisyenler arasında Mozart, Björk, Tori Amos, Danny Elfman gibi sanatçılar vardır.

3

Tarja Turunen

0

Tarja Soile Susanna Turunen Cabuli; Fin soprano, müzisyen ve söz yazarıdır. Profesyonel kariyerinde Tarja Turunen veya kısaca Tarja adını kullanır. Şarkıcılığının yanında piyano, davul ve flüt de çalabilmekte olan Turunen; 3 oktavlık ses aralığına sahiptir.

4

Amy Winehouse

0

Amy Jade Winehouse, İngiliz şarkıcı ve şarkı sözü yazarı. Güçlü kontralto vokalleri ile RnB, soul ve caz türlerinde yaptığı çalışmalarla bilinmekteydi. Madde bağımlılığı ve ruh sağlığı sorunlarıyla gündeme geldi.

5

Lady Gaga

0

Stefani Joanne Angelina Germanotta, bilinen adıyla Lady Gaga, Amerikalı şarkıcı, şarkı yazarı ve oyuncu. Gençlik yıllarında şarkılar yazdı, açık mikrofon toplantılarında çaldı ve lise oyunlarında performans sergiledi. Ayrıca müzik kariyerine odaklanmak için eğitimini yarıda bırakmadan önce CAP21'da öğrenim gördü.

6

Kelly Clarkson

0

Kelly Brianne Clarkson Amerikalı pop rock şarkıcısı, söz yazarı ve oyuncu. Clarkson, 2002 yılında American Idol yarışmasını kazandıktan sonra RCA Records etiketiyle ilk çıkışını yaptı. Clarkson, Thankful albümüyle bir pop müzisyeni olarak tanındı.

7

Lana Del Rey

0

Elizabeth Woolridge "Lizzy" Grant, daha çok sahne adı olan Lana Del Rey ismi ile bilinen, Amerikalı şarkıcı ve söz yazarıdır. Del Rey ilk olarak 18 yaşında New York'taki kulüplerde şarkı söylemeye başladı. 20 yaşında 5 Points Records ile ilk anlaşmasını yaptı ve Haziran 2010 tarihinde Lana Del Rey A.K.A. Lizzy Grant isimli albümünü yayınladı.

8

Alicia Keys

0

Alicia Augello-Cook, bilinen adıyla Alicia Keys, Amerikalı şarkıcı, söz yazarı, besteci, müzisyen, yapımcı ve oyuncu. Dünya çapında tüm albümleri 50 milyon kopya satmıştır ve çeşitli ödüller kazanmıştır. On beş Grammy ödülü kazanmıştır.

9

Avril Lavigne

0

Avril Ramona Lavigne, Kanadalı rock şarkıcısı, müzisyen ve söz yazarı. 2006 yılında Canadian Business dergisine göre Lavigne Hollywood'da yaşayan altıncı en zengin Kanadalıdır. Avril Lavigne'in ailesi Quebec kökenlidir, buna karşın kendisi Fransızca bilmemektedir.

10

Hayley Williams

0

Hayley Nichole Williams, Amerikalı şarkıcı ve söz yazarı. Paramore grubunun ana vokalisti ve klavyecisidir.

10 soru cevaplandı!


Son 10 yılın en iyi yeni kadın vokalleri

Want more stuff like this?

Get the best viral stories straight into your inbox!
Don`t worry, we don`t spam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)