Peri Masallarından değil, Gezegenimizden 17 Gerçeküstü Yer

1

Benagil Mağarası, Portekiz

1

Portekiz'in güneyinde, Atlas Okyanusu kıyısında bulunan Algarve bölgesi, dünyanın en güzel mağaralarından birine ev sahipliği yapıyor. Sadece denizden ulaşılabilen bu muhteşem kaya oluşumu, dünyanın dört bir yanından gelen turistleri kendine çekiyor. Mağara tavanındaki büyük yuvarlak açıklıklar sayesinde, kumların üzerinde uzanırken ve yumuşak bir deniz meltemi eşliğinde açık mavi gökyüzünü görebilirsiniz.

2

Muhteşem renkleriyle İzlanda yaylaları

3

İzlanda, uzun yıllar Avrupa'ya uzaklığı nedeniyle unutulmuş gibi olsa da son yıllarda spor ve müzikle adını duyurmaya başladı. Doğasıyla insanı büyüleyen İzlanda, kuzey ışıklarını izlemek isteyenlerin de favori rotası.

3

Tanzanya Natron Gölü

2

Tanzanya’daki Natron gölü, Afrika’nın en huzur verici göllerinden biri olarak tanınıyor. Milyonlarca flamingonun üreme alanı olan bu doğa harikası, aynı zamanda korku filmlerini andıran bir şöhrete sahip bulunuyor.

4

Kolukkumalai Çay Tarlaları

1

Hindistan'ın Kerala Eyaletinde Bulunan çay bahçeleri 2 Bin 400 metre rakımı ile dünyanın en yüksekteki çay bahçeleri ünvanını elinde bulunduruyor.

5

Fingal Mağarası

1

İskoçya'nın batı kıyılarındaki ıssız Staffa Adası üzerinde bulunan Fingal Mağarası, büyüleyici altıgen formlu bazalt sütunlardan oluşuyor. Yaklaşık 70 metre uzunluğundaki mağara, milyonlarca yıl boyunca soğuyan ve kırık hatlar oluşturan lavlardan oluşmuş. Lav akışı okyanusta soğuyunca altıgen sütunlara dönüşmüş.

6

Firefly Kutsal Alanı

2

Meksika'daki olağanüstü güzellikteki orman bölgesi.

7

Aogashima Volkanı

1

Japonya'ya bağlı olan Aogashima Adası dünyanın en ilginç yerlerinden biri, denizin ortasında bir ada ve adanın ortasında dev bir volkan

8

Cano Cristales Nehri

1

Kolombiya'daki Cano Cristales adlı renkli nehir, macarenia clavigera adlı bir bitki sayesinde nehrin rengi değişiyr.

9

Salar de Uyuni Gölü

1

Güney Amerika ülkesi Bolivya'da yer alan Salar de Uyuni, 11 bin km² alanıyla dünyada oluşan en büyük tuz gölü.

10

Huacachina

0

Huacachina dünyanın en kurak bölgesinin tam ortasında nüfusu 115 kişi olan küçük bir köy. Peru devleti tarafından ulusal kültür mirası ilan edilerek korumaya alınan bu köy Peru'da mutlaka gidilmesi gereken bir yer. İşte İnka torunlarının yaşadığı ve kutsal yer sayılan bir vaha köyü Huacachina.

11

Canaima Ulusal Parkı

0

Canaima Ulusal Parkı 30,000 km² alan sahiptir, Venezuela'nın güneydoğusunda Brezilya ve Guyana sınırında bulunmaktadır. Parkın yaklaşık % 65'i masa dağı oluşumlarıyla kaplıdır. 1000 m'lik dünyanın en yüksek şelalesine sahiptir.

12

Baykal Gölü

2

Baykal Gölü, dünyanın en derin gölü olarak anılmaktadır. Sibirya'nın güneyinde, İrkutsk Oblastı ve Buryatya arasında yer alır. İrkutsk şehrinin yakınında bulunan göl, "Sibirya'nın Mavi Gözü" diye adlandırılır.

13

Yuanyang Pirinç Terasları

0

Çin'in güneydoğusundaki Yunnan eyaletinde, Kızıl Nehir boyunca uzanan Yuanyang Pirinç Terasları, 3000 metre rakımda yaklaşık 2200 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. İlk olarak 1300 yıl önce ekilen pirinç tarlaları hem bölge halkının geçim kaynağının yüzde 98'ini oluşturuyor hem de görsel güzellikleri ile seyahat tutkunlarını mıknatıs gibi kendine çekiyor.

14

Waitomo Glowworm Mağaraları

3

Waitomo Glowworm Mağaraları, Yeni Zeland. Bu mağaranın tavanı, yıldızlarla dolu bir gökyüzüne benziyor!

15

Ejderha Kanı Ağacı

0

Yemen'deki Socotra Adasındaki Ejderha Kanı Ağaçları

16

Dead Vlei Çölü

0

Yalnızca Namibya’nın değil dünyanın en çok fotoğraflanan bölgesi ve çevresi devasa kırmızı kum tepeleriyle sarılı benzersiz bir killi katman bölgesi olan Dead Vlei, Namib Naukluft Ulusal Park’ta, Namib Çölü’nde yer alıyor. 1000 yıldan uzun süredir kurumuş ağaçların kızıl kum tepeleri arasında yarattığı siluetliyle olağanüstü bir güzelliğe bürünen bölge, dünyanın görülmeye değer en ilginç yerlerinden biri.

17

Vaadhoo Adası

4

Vaadhoo Adası Sahili, Maldivler. Yılın belli dönemlerinde yıldızlı bir geceyi andıran plajda, gökyüzü denizin içerisine düşmüş gibi görünür.

17 soru cevaplandı!


Peri Masallarından değil, Gezegenimizden 17 Gerçeküstü Yer

Want more stuff like this?

Get the best viral stories straight into your inbox!
Don`t worry, we don`t spam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)