Bana Hiç Seni Seviyorum Demedin – Evrim Milaslı

Bir sabah uyandığında hayatının asla eskisi gibi olamayacağını anlayan 19 yaşındaki Merve’nin unutulmaz hikâyesi…

Dört günde bitirdim kitabı. Aslında meşguliyetler olmasa çok daha önce bitecek bir kitaptı.
Bu kitabi neden daha önce kendim keşfetmediğime yakınıyorum öncelikle. Gerçek yaşanmışlıkları kaleme dökerek büyük bir cesaret örneği gösteriyor yazar. İçimizden bizden bir kitap… Beşinci sayfasında bulamazsanız kendinizi altmışıncı sayfa da buluyorsunuz. Yüz ellinci sayfada göremezseniz yaşadığınız bir anı, iki yüz ellide ” Aa ben! ” diyorsunuz.

Hepimizin basına gelebilecek bir gerçekle başlıyor kitap. Kanserle… Bir ailenin kanserle olan mücadelesini ve bu hastalıkla yasamaya çalışmasını anlatılıyor. Ailenin diyorum çünkü kanser olan babaları olsa da bununla yasamaya çalışan, her yönden etkilenen tüm aile oluyor. Kolay şeyler yaşanmıyor. Kitapta yoğun bir duygu sömürüsü bulamazsınız. Bazı kurgu kitaplar var ki bu hastalık ve duygusal yoğunluğu son raddeye kadar kullanıyor ama bu kitapta gerçeği iliklerinize kadar hissettiren insancıl tepkiler yer alıyor. Hepimizin vereceği tepkiler… Hepimizin yaşayacağı şeyler…

Kitabin belki de ikinci kısmı diyeceğim kayıp sonrası ailenin kendini iyileştirmeye çabasına ve karakterimiz Merve’nin hayatının aşkını bulmasına ayrılıyor. Yine çok akıcı ve merak uyandırıcı bir anlatım bu kısımda da kendini gösteriyor. Buradan aslında Evrim Milaslı’nın şahane bir romantik komedi de yazabileceğini görüyoruz.

Çok etkilendiğim bana çok iyi gelen bir kitap oldu. Önce yazara hayran oldum sonra beni okuyucu olarak hayatına bu kadar dâhil ettiği için kendisine müteşekkir oldum. Öyle sevdim ki kitap boyunca onunla arkadaş oldum. Gerçekten derinden tavsiye ediyorum bu kitabi size. Pişman olamayacak çok beğeneceksiniz. Ayrıca kitabin tüm geliri kanser hastası bir çocuğun tedavi masrafları için kullanılıyor. Ellerine sağlık yüreği ve kendi güzel kadın.

“Birkaç ay öncesine kadar en büyük derdim aşk meşk konularıydı. Yine onlarla oyalanmam, içimdeki yarayı sarmam lazım ki başka şeylere odaklanabileyim. Ama olmuyor, beceremiyorum. Biliyorum ki artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bunu bildiğiniz ânı bir hayal edin; kendi kendinize konuşmaya başladığınız, başınızı ellerinizin arasına aldığınız ve dünyanın o saniyede durmasını istediğiniz ânı… İşte tam da o durumdayım. Ne çıkacak karşıma, neler olacak bilemiyorum. Sadece korkunç bir delik görüyorum, hiç durmadan bizi içine çekiyor. Aşağıya doğru kaydıkça da iyice zifiri karanlık oluyor. Bazı şeylerin elimizde olmaması ne kadar da acı. Bir sabah uyandığınızda hayatınızdaki her şeyin yerinde yeller esebiliyormuş.”

“Bazen ‘Günaydın Hüzün’ü anımsatan gülümseyiş, bazen göze duman kaçması gibi bir şey…”
-Güneri Civaoğlu, Milliyet’te, romanla ilgili köşe yazısından-
(Arka Kapak)

Bana Hiç Seni Seviyorum Demedin
Evrim Milaslı
216 sayfa, 2016

Ayşe Ayhan
Kitap Cafe
https://www.instagram.com/bikahvebikitap/

Ayşe Ayhan

Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir