Aşk ve Sanat bu kitapta bir arada: ‘Sanat Tarihinde Aşıklar’

Sanat Tarihinde Âşıklar sanat tarihçisi Agata Toromanoff imzalı Sanat Tarihinde Âşıklar; kimi mutlu kimi mutsuz, ama hepsi efsaneleşmiş ve birbirinden başarılı sanatçılar sayesinde ölümsüzleşmiş âşıkların evrenine bir yolculuğun kapısını açıyor.

Aşk… Dünyanın çevresinde döndüğü en güçlü duygu. Ve ona eşlik eden özlem, tutku, sevgi, umutsuzluk, bazen de umut… Aşk zamansız ve evrenseldir. Tıpkı sanat eserleri gibi… Peki ya âşıklar sanat eserlerinin konusu olursa?

Âdem ile Havva, Dido ile Aeneas, Dante ile Beatrice, Romeo ve Juliet, Tristan ve Isolde, John Lennon ve Yoko Ono… Kimi mitolojik hikâyelerin sınırlarını aşıp herkesin ilham kaynağı olmuş, kimi kavuşamayıp aşkını bir ömür saklamış, kimi kavuşup dünyanın en mutlu çiftleri arasına adını yazdırmış. Ama hepsi birbirinden başarılı sanatçılar sayesinde ölümsüzleşmiş.
Sanat Tarihinde AşıklarSanat tarihçisi Agata Toromanoff, Sanat Tarihinde Âşıklar kitabında okuru; tablolara, heykellere, fotoğraflara konu olmuş bu çiftlerin özel evrenine davet ediyor.

Ayşegül Gürsel Duyan’ın İngilizceden dilimize çevirdiği Sanat Tarihinde Âşıklar, 9 Şubat’tan itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

Sanat Tarihinde Aşıklar
Yazar: Agata Toromanoff
Çevirmen: Ayşegül Gürsel Duyan
Sayfa Sayısı: 208
Ebat: 17cm × 22.8cm
Basım Özellikleri: 150 gr. mat kuşe, 4 renk, ciltli
Yayın Tarihi: Şubat 2018
ISBN: 978-605-192-079-5
Okur Profili: Yetişkin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.