Apartman Dergisi

Tarih:

Yazar:

Kategori:

Değerli okuyucular Apartman dergisi, size yeni anlatacağım edebiyat dergisidir.

3. sayısı ekim ayında yayınlanmıştır.

Dergi kapağında, Edebi Tragedya olarak sizi karşılayan Beşir Fuat’a ait portre resim yer almaktadır. Zaten ilk okuyacağınız yazı da Beşir Fuat’a ait. Daha önce tanımayanlar varsa sizi ilginç bir yazı bekliyor. Hatta yazar hakkında daha detaylı bilgi okuma isteği oluşabilir.

Dergi, edebiyat dergisi olduğunun hakkını vererek şiir, öykü ve denemeleriyle zengin bir yazı demetini size sunmaktadır.

Ben, mesleki bir ilgiyle de belki Sis Adası öyküsünü çok beğendim. Diğer öykülerine bakıldığında bazıları Arkası Yarın tadı veren, merak uyandırmakta ve acaba devamı gelir mi diye düşündürmektedir. Okuyucunun sonraki sayıyı beklemesi için bir nedeni olmaktadır.

Dergide sizi büyüleyecek bir bölüm yer almaktadır. Edebi Mektuplar’ da Orhan Veli ve Sait Faik’in mektupları sizi heyecanlandırabilir.

Derginin röportaj bölümünde Vecihi Ofluoğlu röportajı yer almaktadır. Ancak okuyucu olarak Yazar hakkında kısa bir bilgi veya giriş paragrafının röportajın başında olmasını dilerdim.

Dergide kitap ve sinema filmi incelemesi de yer almaktadır.

Beğendiğim ve kendimde inceleme yaparken uygulamayı düşünüp bir türlü hayata geçiremediğim bir üslupla Gökhan Kaymaz’ın Nazan Bekiroğlu’na ait portre incelemesi sizi hikaye tadında bir yazı sunmaktadır. Peki bu incelemeyi ilginç yapan üslup nedir? Nazan Bekiroğlu’na ait kitaplardan alıntılarla kendi içinde bütün oluşturan bir anlatımla yazarın anlatılmasıdır.

Kitap sonunda da Kitap Ağacı’nı anlatan bir sayfa bulunmaktadır. Kitapseverler olarak Kitap Ağacı hakkında bilgi almak ve destek olmak isteyenler için yararlı bir tanıtım olmuştur.

Apartman dergisi okurları kapakta yazılı olduğu gibi ‘Zillere basıp kaçabilirsiniz.”

 

apcizelge

TAKİPTE KALIN

43,160BeğenenlerBeğen
548TakipçilerTakip Et
102TakipçilerTakip Et
582TakipçilerTakip Et

Oturduğun Yerden Yola Çıkaran Kitaplar

Dünya’nın ortak gündemi; Koronavirüs ile birlikte “sosyal mesafe”, “karantina” ve “izole yaşamak”. Artık hepimiz zamanımızın büyük bir bölümünü evde geçiriyoruz. Bu günlerde...

Son Ada; ‘Her hikaye kendi biçimini bulur’

"Her hikaye kendi biçimini bulur." Son ada, son liman, el değmemiş bir sığınak kibirle karşılaşırsa ne olur? Kargaşa mı...

Evde kaldığımız bu dönemde insanı mutlu edecek filmler

Günlerimizin neredeyse tamamını evde geçirdiğimiz bu dönemde, evdeki zamanı keyifli hale getirmenin değeri giderek artıyor. İlk akla gelen elbette televizyon. Birbirinden güzel...