Al Sana Aşk! – Meriç Mekik

Al sana aşk! Meriç Mekik’in Ahh Kalbim kitabının ikincisi. Gözüm kapalı ve karakterlere duyduğum özlemle başladım bu kitaba da. Ve bir okuyucunun en sevdiği şekilde yani herkesi ve her şeyi bıraktığım gibi buldum. Bu gerçekten seri kitaplarında en önemli şey. Bir kitabı diğerinden daha fazla ya da daha az sevmek istemem hiçbir zaman. Bu yüzden Aylin, Tarık, Asu, Defne, Şebnem karakterleri oturmuş da bir şeyler yaşamak için beni beklemiş halde buldum sanki.

İlk kitap da olduğu gibi aktı, gitti. Bayıldım! Sizi kıkırdatmadığı, yüzünüze tebessüm kondurmadığı bir sayfası bile yok inanın bana. İlk kitaptan hiç mi farkı yok, derseniz benim açımdan şu fark var. 3. Kitabı 2.yi beklediğimden daha fazla bir istekle bekliyorum.

İki kitabı da okumamış olanlar, Ahh Kalbim yorumumu okuyabilirler. Çünkü şu andan itibaren ilk kitabı okumuş olanlar için yorumlayacağım. Aylin’le Tarık’ı en son spor salonunda öpüşürlerken bırakmıştık. Aylin küçücük bebeğiyle kocası tarafından bir Japon öğrencisi uğruna terk edilmişti. Hiçbir şeyden umudu kalmamışken hayat karşısına spor hocası Tarık’ı çıkarmıştı. Evet, Aylin’in artık aklının ufacık bir köşesinde umut şarkıları söylenmeye başlamıştı ama her şey bir anda pat diye değişmiyordu maalesef. Çünkü Defne’nin aşk işleri hala karmaşık, Asu hala vurdumduymaz ve eğlenceli, Şebnem hala sert ve yardımsever. Tabi Aylin’in annesi hala kızının başının etini yemenin bin bir türlü yolunu buluyor. Ve maalesef ki Aylin’in eski eşi Adnan ve sevgilisi Keiko bıraktığımız gibi Aylin’lerin üst katlarında oturuyorlar. Ve Aylin tam Tarık’ı bulmuşken, belki de artık patronuna ve iş yerindeki akıl almaz çalışanlara karşı bağışıklık kazanabilecekken Tarık’ın eski sevgilisinin sosyete ünlüsü, manken gibi Burcu Hanzade olduğunu öğreniyor. İşler ondan sonra daha da karışıyor.

Evli, mutlu ve top gibi hamileydi…
Tabii bu, o çıtır kız yüzünden terk edilmeden önceydi…
Kalbi kırık Aylin umutsuzdu.
Ama gerçek aşkı Tarık’a bir asansörde kavuştu.
Şimdi çılgınlar gibi âşık, ama kafası pek karışık…
Yoksa bu Tarık gerçek olamayacak kadar iyi mi? Hem o fotoğraftaki kız da kimin nesi?
Bu aşk kaçıp gider mi? Yoksa sonsuza dek sürer mi?

“Bunca moralsizlik ve şiddet ortasında bize umut veren kitaplar, ilham veren kadınlar da var.”
-Elif Şafak-

“Meriç Mekik belli ki bizi hep gülümsetecek daha nice sıcak romanın gelecekteki sevilen yazarı!”
-Aslı Tohumcu, Radikal Kitap-

“Sadece romantik değil aynı zamanda acayip komik, eğlenceli…”
-Gülenay Börekçi, Habertürk, egoistokur.com-
(Tanıtım Bülteninden)

Al Sana Aşk!
Meriç Mekik
DEX
416 sayfa, 2016
Sayfa Sayısı: 416

Ayşe Ayhan
Kitap Cafe
https://www.instagram.com/bikahvebikitap/

Ayşe Ayhan

Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir