Ahh Kalbim – Meriç Mekik

İnanılmaz eğlenceli, inanılmaz sıcak bir hikâye bekliyor sizi. Kitap bir romantik komedi ama içindeki dostluk beni her şeyden çok etkiledi. Karakterin öyle iyi yansıtılmış arkadaşları var ki ete kemiğe büründüler kitap boyunca yanımda gezindiler sanki. İnsana umut aşılayan, güldüren, ağlatan ve farkındalık yaratan mis gibi bir yaşanmışlıktı anlayacağınız.

Karakterin de dediği gibi 35 yaşında çocuklu bir kadın bile âşık olabiliyorsa herkes için umut var demektir. Aslında dünyanın hiçbir yerinde 35 yaşında çocuklu bir kadına Türkiye’de bakıldığı gözle bakılmaz ama neyse biz kitabın konusuna dönelim.

Aylin daha yeni bebekleri olmuşken kocası tarafından terk ediliyor. Hem de Japon bir kız yüzünden. Kızıyla ailesinin yanına taşıyan Aylin bir yandan kilolarıyla bir yandan da iş yerindeki abuk çalışma arkadaşları ve patronuyla uğraşıyor. Aylin öyle ben ki inanamadım okurken.

Eski kayınvalidesiyle kayınpederinin evlilik yıldönümleri kutlamasına davet edilince o akşamlık birini bulmaya karar veriyor. Bu yüzden üç arkadaşı da Aylin için kendi çevrelerinden bir erkek arayışına çıkıyor. Hepsiyle tek tek görüşen Aylin’in hayatına bir de asansörde tanıştığı yakışıklı spor hocası girince yalnız geçen yıllarından sonra Aylin ne yapacağına şaşırıyor. Acaba hangisi Aylin’in hayatını dramdan romantik komediye dönüştüren gerçek aşkı kim olacak?

“Bunca moralsizlik ve şiddet ortasında bize umut veren kitaplar, ilham veren kadınlar da var.”
-Elif Şafak-

“Kurgusundaki yaratıcılık, karakterlerin bizden ve gerçekçi oluşu, bir kadının hayatının en zorlu dönemini anlatırken bile güldürmeyi başarmasıyla Ahh Kalbim aşka inanan ya da inanmaya kuvvetle ihtiyaç duyanların bir an önce kapağını açması gereken bir roman. Meriç Mekik de belli ki bizi hep gülümsetecek daha nice sıcak romanın gelecekteki sevilen yazarı!”
Aslı Tohumcu-Radikal Kitap

“İyi ki yazmış romanını. Uzun zamandır beni bu kadar güldüren, hafifleten bir kitap okumamıştım. Bu kitap sadece romantik değil aynı zamanda acayip komik, eğlenceli…”
-Gülenay Börekçi, Habertürk, egoistokur.com-

Utangaç… Zeki… Son derece çekici
Deli dolu… Çocuklu
Sakar… Komik Acayip Platonik

Yeniden âşık olmak bir kadının hayatını ne kadar değiştirir?
Aylin evli, mutlu ve top gibi hamileydi…
Tabii bu Japon bir kız için terk edilmeden önceydi…

Boşanma travmasını hala atlatamamış, dört yaşındaki kızını anne-babasıyla büyüten Aylin zeki ve neşeli bir kadındır. Şark kurnazı patronuyla ve ona hala on üç yaşındaymış gibi davranan ailesiyle zorlu mücadelesinde Aylin’in tek dayanağı, uzun yıllardır dostu olan üç kadın arkadaşıdır. Hayatının geri kalanını eski kocasının kurbanı olarak geçirmemeye ve yeniden âşık olmaya karar verdiğinde, bu üç arkadaşı, adaylarını bir bir Aylin’in önüne serer.
Ama aşk, Aylin’e büyük bir sürprizle gelecektir.
(Tanıtım Bülteninden)

Ahh Kalbim
Meriç Mekik
DEX
460 sayfa

Ayşe Ayhan
Kitap Cafe
https://www.instagram.com/bikahvebikitap/

Ayşe Ayhan

Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir