Aeden

Kitabı okurken nasıl yorumlayacağımı düşündüm hep. Notlar aldım, internette araştırmalar yaptım, yakınlarımla konuştum, dostlarıma ve öğrencilerime anlattım. Kitap bitti ve karşınızdayım. Size şunu söylemeyi çok isterdim; koşun koşun,fantastik severlere çok fena tavsiye ederim! Keyifle okuyun sonra da kitaplığınızın en nadide köşesine koyun,tozlanmaya bırakın…! Fakat bu kitap raflarda tozlanmaya bırakılacak, unutulacak bir kitap değil! Bu kitap öyle bir kitap ki içinde anlatılanlar sayesinde ömürlük bir bilince sahip olabilir, yaşadığımız gezegen ve insanlık için yapabileceklerimizin farkına varabiliriz.

Aeden gezegeninden dünyamıza ışıklanarak gelen iki tane “insan” ın gözünden biz “insansıları” izlemek dehşet vericiydi!!! İnsansılar diye hitap ederken ne demek istediğini o kadar iyi anlıyorsunuz ki hiç itiraz edecek haliniz bile kalmıyor! Çünkü bir sisteme hizmet eden köleleriz biz maalesef ki!

Birileri bu gezegenin içini dışını kendi çıkarları için yiyip bitirirken,bizler de onlara istemeden,bilmeden de olsa ortak oluyoruz. Nasıl mı!? Onlar hayvanlara eziyet ederek kürklerini, derilerini yüzerken biz moda diye giyiyoruz! Onlar tavuklara, ineklere eziyet ederken biz sağlıklı besleneceğiz diye onları yiyoruz! Onlar hayvanlara laboratuvar ortamında eziyet ederken biz güzelleşeceğiz diye kozmatik ürünleri yüzümüze sürüyoruz! Onlar yeryüzünün en önemli ve en değerlisi petrolü dipten çıkarırken,biz onu arabalarımıza dolduruyoruz! Sağlığımızla oynuyorlar, farketmiyoruz!

İlaç sektörü ve kanser tedavisinden gelecek milyarlarca dolar karı elde edebilmek için bizi gözgöre göre hasta ediyorlar,yapılan aşıların içinde bize enjekte edilen zehirle amaçlarına ulaştıklarını görmüyor, bilmiyoruz!! Bizleri kölelik sistemine hazırlamak için okul adı altında eğitim hapishanelerine koyduklarını anlamıyoruz, farketmiyoruz! Birileri bizi parmağının ucunda oynatıyor fakat elimizden hiçbir şey gelmez zannedip gözlerimizi kapatıp bu hayatta var olmaya çalışıyoruz! İşte bu kitapta bu farkındalıklara erişip, hiç değilse elimizden geldiģi kadar var olabiliriz.

“İnsansılara” karşı “insan” kalabiliriz. “Çi” ye sahip çıkalım,saygılı olalım. Potansiyelimize doğalım!”

Aeden
Akilah Azra Kohen
Destek Yayınları

2 thoughts on “Aeden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir