46. İstanbul Müzik Festivali 23 Mayıs’ta başlayacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, “Aile Bağları” temasıyla gerçekleştirilen “46. İstanbul Müzik Festivali”, 23 Mayıs’ta sanatseverlerle buluşacak.
Beyoğlu’ndaki Yapı Kredi Kültür Sanat’ta yapılan tanıtım toplantısına katılan İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, festivalin 46 yıldır İstanbul’un kültür ve sanat yaşamını zenginleştirdiğini ve sanatçılar ile izleyiciler için önemli bir uluslararası platform yarattığını dile getirdi.

Eczacıbaşı, önemli solistler ve orkestraların yanı sıra prömiyerler, söyleşiler ve ücretsiz konserlerin de festival programında yer aldığını belirterek, “Festival bu yıl müzikseverlere, aile bağları teması çerçevesinde şekillenen bir program sunuyor. İKSV olarak, biz de izleyiciler, sanatçılar, destekçiler ve tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte, büyük, güçlü bağlara sahip bir aileyiz. Bu geniş ailede, farklı disiplinler, yerel ve evrensel değerler, yaratıcılık, yenilikçilik ve köklü bir geçmiş birbirini besliyor. Düşünce ve sanat üretimini teşvik etmek ve ülkemizin gelişimine katkı sağlamak için hep birlikte çaba sarf ediyoruz.” diye konuştu.

İstanbul Müzik Festivali Direktörü ve İKSV Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Gürer Oymak da festival programını açıkladığı konuşmasında, “Festivalde, aynı aileye mensup pek çok müzisyenin birlikte konser verdiğini göreceksiniz. Kardeşler, ikizler, eşler, baba ve çocukları, bu yıl aynı sahneyi paylaşacak.” dedi.

46. İstanbul Müzik Festivali 23 Mayıs'ta başlayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir