29. Oda

Şeytanın Eli’nde çok severek okuduğum Jennifer McMahon’ın bu kitabı öncekine göre biraz daha az gerilime sahip olmasının yanında yine çok akıcı ve güzel bir kitaptı.

Üç farklı zamanda geçen kitaba ve karakterlere başta ayak uydurmakta biraz zorlansam da sonrasında aktı gitti. Her farlı zaman diliminde de olaylar kasabadaki 28 odalı bir otelde geçiyordu. Üç kız arkadaşın artık pek müşterisi olmayan otelde bir bavul bulmaları onları, bu bavulun onları otelin sahibinin yıllar önce kaçmış kızına ve 29.odaya götürür. Bu üç kızdan öncesi otelin dolu olduğu yıllarda yaşananları ve yine bu üç kızdan birinin yıllar sonra ailesini katletmesini okuyoruz. Ve büyük gizem son sayfaya kadar çözülmüyor.

Canavarların ve yazarın oluşturduğu bu mistik, yeni dünya biraz daha detaylı yazılmadığı için sırlar çözüldüğünde çok da şaşırmıyorsunuz. Bu açıdan kitap biraz zayıf ama dediğim gibi hızlı okunan ve akıcı bir kitap.

“29.Oda yılın en ürpertici romanlarından biri.” 
-The Miami Herald-

“Gizemli ve korkutucu…” 
-USA Today-

“29.Oda’da McMahon psikolojik gerilimde kendine has bir üslup geliştirdiğini bir kez daha kanıtlıyor.” -The Booklist-

“29.Oda okurlara iyi bir korku-gerilim kitabında aradıkları her şeyi veriyor. Elinizden bırakamayacağınız, şafak sökene kadar okuyacağınız bir roman.” 
-Bookpage-

“McMahon’ın yeteneği tahmin yetinizi sekteye uğratmasında gizli. McMahon’un öyküsü öyle manevralar yapıyor ki tüm tahminleriniz boşa çıkıyor.”
-People-

Bir zamanlar kırsal Vermont bölgesinin cazibe merkezlerinden biri olan, şimdinin harap Kule Oteli, sadece Amy, Piper ve Piper’ın küçük kız kardeşi Margot’nun anılarında o eski ihtişamlı hâliyle yaşıyordu. Otelin geçmişine ait karanlık, korkunç bir sır dostluklarını bir daha asla düzelmeyecek şekilde bozana dek üç kız çocukluklarının en güzel günlerini o otelde oynayarak geçirmişlerdi.

Şimdi birer yetişkin olan Piper ve Margot, hayatları boyunca, o yaz keşfettikleri dehşet verici sırrı geçmişe gömmeye çabaladılar. Ama bir gece yarısı Margot’nun, Piper’ı arayarak ona tüyler ürpertici bir vahşeti bildirdiği telefon konuşması, bu konudaki kararlılıklarını ve hayatlarını sonsuza dek değiştirecekti. 
(Tanıtım Bülteninden)

29.Oda
Jennifer McMahon
Ephesus Yayınları
448 sayfa, 2016

Ayşe Ayhan

Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir