2019’un En İyileri: Dünyanın Çeşitli Yerlerinden 20 Fotoğraf

Takvim 2019’un sonlarına yaklaşırken hemen herkeste durup geçen yılın nasıl geçtiğini, iyisini kötüsünü ve tüm detayları düşünme isteği oluyor. Ve geçmiş bu 365 güne bakmanın en iyi yolu fotoğraflardır. Neyse ki teknoloji çağında yaşıyoruz ve herkesin elinde bir kamera var. Dünyanın birçok yerinde sayısız fotoğrafçı (profesyonel ve amatör) her günü kareleriyle kaydediyor. Bu kadar fotoğraf bolluğunun içerisinde geriye bakıp en iyi kareleri seçmek oldukça zor bir iş. Ekibimiz My Modern Met sizler için tüm fotoğrafları inceleyip 2019’un en etkileyeci karelerini derledi ve 50 fotoğraflık birlisteye düşürdü.

Her ne kadar bu yıl duygusal açıdan yoğun olaylarla dolu olup bu karele kayıt altına alınmış yayınlanmış ve geniş kitelererce paylaşılmış olsa da -insanları siyasi görüşleriyle bölen ve harekete geçiren kareler- yine de insanların gülümsemelerine izin veren huzur dolu birkaç kareyi yakalamak da mümkün olmuş. Bugün olduğu gibi insanları hayatın her kesiminde kutuplaştırarak duyguları bu kadar uçlara taşımışken, insanları komik bir fotoğrafla birleştirmek kadar bir o kadar güçlü.

Bu yılı (Bu 10 yılık dönemi) bitirirken dünyadaki güzellikleri hatırladığımızdan emin olmak istedik. Değer vermek ve kutlamak için dünyada birçok iyilik ve güzellik var. Bir grup iklim aktivistine liderlik eden bir gencin dokunaklı bir fotoğrafından bir topla neşeyle olan yavruların sempatik fotoğrafına uzanan bir aralıkta, bu yıl tüm duygulara dokunan fotoğraflara sahip. Görkemli denizaltı dünyası, oyun oynayan çocukların saf sevinci, sinek kuşunun yanardöner kanatları, olağanüstü meteorolojik olaylar, galaksimizin makro ve mikro görünümleri, gölgelerde bulunan gizli figürler, iç açıcı anne ve çocuk portreleri ve daha fazlası bu yılın listesinde.
Fotoğrafçıların resimleri aracılığıyla birlikte yaşadağımız harika 12 ay’ı görmek için yazımıza bir göz atın.

Rarindra Prakarsa
Rarindra Prakarsa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir