2018’in Sanat Ajandasında Neler Var?

Sanatseverlere güzel haberlerimiz var. Sizler için 2018 yılının sergilerini araştırdık ve gördük ki onlarca sergi açılış günleri için geri sayım yapmaya başlamış bile. Kitapcafe okurları için minik bir seçki hazırladık. Ajandalarınıza sergileri ve tarihleri not almayı unutmayın!

Yenilgi

Eşref Yıldırım – Yenilgi Günlüğü
06 Ocak 2018 – Cumartesi, 24 Şubat 2018
Zilberman Gallery
Beyoğlu/ İstanbul

Eserler, sanatçının Turgut Uyar’ın “Yenilgi Günlüğü” şiirinden yola çıkarak hazırladığı, toplumdaki cinsiyetçi roller, ırkçılık gibi birçok unsuru konu ederek farklı yollarla, farklı malzemelerden ürettiği günlükleri içeriyor.


Hümeyra

Hümeyra “Hümeyra’nın Kadınları” Resim Sergisi
6 Ocak-6 Şubat 2018
Hobi Galeri
Nişantaşı/İstanbul

Sanatseverler, bu sergide Tiyatro ve ses sanatçısı Hümeyra’nın uzun yıllardır üzerinde çalıştığı ve kendini geliştirdiği resim dalında, 2011 yılından bu yana yaptığı, soyut figüratif tarzıyla kendini gösteren tablolarıyla karşılacak.


Hayat Sanat Evi

Hayat Sanatevi Yılbaşı Karma Resim Sergisi
1-11 Ocak 2018
Endülüs Park Avm Sanat Galerisi
Nilüfer, Bursa

Tülay Hayat Kılık, Sevdiye Ay ve Merve Toptan adlı sanatçıların eserlerinin yer alacağı sergi, sanatseverleri etkisine alarak kendine hayran bırakacak.


Perde arası

Karma Sergi “Perde Arası”
3-14 Ocak 2018
Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi
Yıldız, Çankaya/Ankara

Sanatçılar; Akın Demiral, Aslı Aslan, Damla Sari, Deniz Boyluğ, Ece Kibaroğlu, Elif T. Aslan, Mustafa Sevinç, Nurcan Çevik, Refa Emrali ve Umut Reyhanlı’nın karma olarak eserlerinin yer aldığı sergide birçok ilginç tema bulacaksınız.


Gizemli Gerçek

Savaş Ekşioğlu Fotoğraf Sergisi “Gizemli Gerçek”
5-11 Ocak 2018
Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi
Caddebostan, Kadıköy/İstanbul

Sanatçı, meyve ve sebze gibi birçok doğa ürününün detaylarını fotoğraflandırıp sanat eserine dönüştürdüğü eserleriyle, ziyaretçilerini gizemli bir keşfe çıkaracak.


Bir Ulusu Giydirmek

“Bir Ulusu Giydirmek: 1956-2000 Yılları Arası Sümerbank Desenleri” Sergisi
12 Ocak-12 Şubat 2018
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi
Kavaklıdere, Ankara

Sümerbank’ın 1956 ve 2000 yılları arasında müşterilerine sundukları tekstil ürünlerinde kendilerine özgü olan desenlerine ilişkin sergi, tarihsel bir yolculuk yaşatacak.


Bubi

BUBİ “6 Dönem ve Heykeller”
12 Ocak-3 Mart 2018
İş Sanat Kıbele Galerisi
İş Kuleleri, 4. Levent/İstanbul

Mısır, Mezopotamya ve özellikle Anadolu kültürlerinin izini sürerek oluşturduğu eserlerinde, güzel olanın içindeki kusurlara ve eksiklere dikkat çeken Bubi, 70’lerden günümüze kadar uzanan farklı temalarda ki eserlerini ziyaretçileriyle buluşturacak.


Nadar

“Nadar’ın Büyük Portreleri” Fotoğraf Sergisi
24 Ocak -21 Şubat 2018
CERNMODERN
Sıhhiye/Ankara

Nadar olarak bilinen, Gaspard-Félix Tournachon, İkinci Fransız İmparatorluğu döneminin en önemli portre fotoğrafçıları arasında gösterilir. Sanatçı; Delacroix, George Sand, Baudelaire, Victor Hugo, Sarah Bernhardt gibi birbirinden ünlü kişilerin yüzlerini sıradışı ruhbilimsel bir tarzla detaylandırarak fotoğraflamayı başardığı eserlerinin yer alacağı sergi sanatseverler tarafından heyecanla beklenmektedir.


Garip Meyve

Susie MacMurray “Garip Meyve”
13 Ocak-10 Mart 2018
Akbank Sanat
Beyoğlu, İstanbul

Estetik ve şiirin hayat bulduğu eserlerde sanatçı, kadına özgü olan temaları bir araya getirmiştir. Her bir eserinde farklı bir felsefeye yer veren MacMurry, son zamanların dikkat çeken isimlerindendir.


Seder

ICES UEBK 2018 – Uluslararası Sergi
18-22 Nisan 2018
Starlight Resort Hotel Kızılağaç Turizm Merkezi
Side/ Antalya

27. Uluslararası Eğitim Bilimleri Kongresi kapsamında Atatürk Üniversitesi, Ulusal Eğitim Dernekleri ve Pegem Akademi işbirliği ile SEDER (Sanat Eğitimcileri Derneği) ve GÖRSED (Görsel Sanatlar Eğitimi Derneği) sanatçılarının eserleriyle yer alacağı karma bir sergi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir