Film Haberleri

2018 Yılının İlk Çeyreğinde En Çok İzlenen Sinema Filmleri

2018 yılının ilk üç ayını geride bıraktık. Şu ana kadar 93 adet yerli ve yabancı yapım gösterime girdi. Yirmi beş milyon seyircinin yarısından fazlası yerli yapımlara yöneldi, bu yıl. Yani sinemamızda yerli yapım rüzgârları esiyor.

Arif V 216

Geçen yıldan beri heyecanla beklediğimiz yeni yılın ilk günlerinde gösterime giren Arif V 216 şu ana kadar en çok izlenen film olarak öne çıkıyor. Sinemaya bir süre ara veren Cem Yılmaz bomba gibi bir filmle aramıza döndü ve emeğinin de karşılığını bolca almış görünüyor.

Ailecek Şaşkınız

Bu yıl en çok izlenen on filmden ilk yedisini yerli yapım filmler oluşturuyor.

Deliha 2

Arif v 216’yı geçtiğimiz ay gösterime giren Ailecek Şaşkınız izlerken, Gupse Özay’ın yazdığı ve başrolünde yer aldığıDeliha 2 filmi üçüncü sıraya yerleşti.

Aile Arasında

Gülse Birsel’in yazdığı geçen yıl gösterime girmesine rağmen salonları tıklım tıklım dolduran Aile Arasında dördüncü olurken Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? Beşinci oldu.

Enes Batur

Animasyona ilgi günden güne arttığını gösteren Coco altıncı sırada yer alıyor.

coco

Kıvanç Tatlıtuğ ve Büşra Develi’nin başrollerini paylaştığı Hadi Be Oğlum yedinci olurken, izleyiciyi ağlatmaya devam ediyor.

Hadi Be Oğlum

Labirent : Son İsyan filmi yabancı yapım olarak sekizinci sırada karşımıza çıkıyor.

Labirent

Uyarlama bir senaryo olan Cebimdeki Yabancı günümüz sorunu olan cep telefonlarını işlediği konusuyla dokuzuncu sıradaki yerli yapım.

Cebimdeki Yabancı

Son olarak da Black Panther onuncu sıradaki yerini alıyor.

Black Panther

Yılın ilk çeyreğinde yerli yapımlara ilginin büyük olduğunu görüyoruz. Seyirci artık kendi ülkesinin filmlerine yöneliyor gibi görünüyor. Bakalım yılın ilk yarısından sonra durum değişecek mi?

Etiketler

Öykü Tatlı

Küçüklüğümden beri kitaplar hayatımın vazgeçilmezleri arasında yer alıyordu.Hayatımın dönüm noktası aldığım tiyatro eğitimi oldu. Hayata bakışımı değiştirdi, çevremi gözlemlemeyi öğrendim. Radyo Televizyon ve Sinema bölümünü kazandıktan sonra daha çok okumam ve izlemem gerektiğinin farkına vardım. Artık hayatımın her köşesine sinemayı ve kitapları koyuyorum. Hayatın tadını okuyarak, izleyerek ve yazarak çıkartıyorum.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)