2018 Yılının İlk Çeyreğinde En Çok İzlenen Sinema Filmleri

Tarih:

Yazar:

Kategori:

2018 yılının ilk üç ayını geride bıraktık. Şu ana kadar 93 adet yerli ve yabancı yapım gösterime girdi. Yirmi beş milyon seyircinin yarısından fazlası yerli yapımlara yöneldi, bu yıl. Yani sinemamızda yerli yapım rüzgârları esiyor.

Arif V 216

Geçen yıldan beri heyecanla beklediğimiz yeni yılın ilk günlerinde gösterime giren Arif V 216 şu ana kadar en çok izlenen film olarak öne çıkıyor. Sinemaya bir süre ara veren Cem Yılmaz bomba gibi bir filmle aramıza döndü ve emeğinin de karşılığını bolca almış görünüyor.

Ailecek Şaşkınız

Bu yıl en çok izlenen on filmden ilk yedisini yerli yapım filmler oluşturuyor.

Deliha 2

Arif v 216’yı geçtiğimiz ay gösterime giren Ailecek Şaşkınız izlerken, Gupse Özay’ın yazdığı ve başrolünde yer aldığıDeliha 2 filmi üçüncü sıraya yerleşti.

Aile Arasında

Gülse Birsel’in yazdığı geçen yıl gösterime girmesine rağmen salonları tıklım tıklım dolduran Aile Arasında dördüncü olurken Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? Beşinci oldu.

Enes Batur

Animasyona ilgi günden güne arttığını gösteren Coco altıncı sırada yer alıyor.

coco

Kıvanç Tatlıtuğ ve Büşra Develi’nin başrollerini paylaştığı Hadi Be Oğlum yedinci olurken, izleyiciyi ağlatmaya devam ediyor.

Hadi Be Oğlum

Labirent : Son İsyan filmi yabancı yapım olarak sekizinci sırada karşımıza çıkıyor.

Labirent

Uyarlama bir senaryo olan Cebimdeki Yabancı günümüz sorunu olan cep telefonlarını işlediği konusuyla dokuzuncu sıradaki yerli yapım.

Cebimdeki Yabancı

Son olarak da Black Panther onuncu sıradaki yerini alıyor.

Black Panther

Yılın ilk çeyreğinde yerli yapımlara ilginin büyük olduğunu görüyoruz. Seyirci artık kendi ülkesinin filmlerine yöneliyor gibi görünüyor. Bakalım yılın ilk yarısından sonra durum değişecek mi?

TAKİPTE KALIN

43,436BeğenenlerBeğen
550TakipçilerTakip Et
96TakipçilerTakip Et
581TakipçilerTakip Et

92. Oscar Ödüllerini Kazananlar (Oscar 2020)

92. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda kırmızı halı geçidi sonrası Oscar kazananlar açıklandı. Güney Kore yapımı Parasite En İyi...

Çift olarak mutlu yaşamanın küçük sırrı

“Bir gülümseme, kaşların çatılmasından oluşan yarayı iyileştirir.”Shakespeare Gülümseme, sevincin tezahüründen çok daha fazlasıdır. Gülümseme, bizi birbirimize bağlayan güç ve...

Tunuslu Ud Üstadı Dhafer Youssef ile Müzik Ziyafeti

Sufi geleneği ile birlikte mistik öğeleri günümüz modern caz arenasına ustalıkla taşıyan, doğu ezgilerini batının caz müzikleri ile harmanlayarak unutulmaz bir müzik şöleni...