2018 Yılından Oscarlık 12 Müthiş Film

2018 yılında birçok güzel film yayınlandı, ancak yalnızca içlerinden birkaçı izleyiciler ve eleştirmenler tarafından beğenildi. Gelin şimdi hangi filmlerin, imrenilen altın heykeli kazanma şansının en iyi olduğuna bakalım.

1. Vox Lux

Bu filmin ana kahramanı, birçok psikolojik travmadan muzdarip olan dünyaca ünlü bir şarkıcı. Celeste bir kız öğrenci iken, okul çekiminden zar zor hayatta kaldı. 21. yüzyılda el ele giden pop-kültür ve şiddet hakkında zamana duyarlı bir filmdir. Natalie Portman lider ve gösterdiği performans ile kesinlikle bir Oscar’ı hak ediyor. Yardımcı oyuncu adayı ise Jude Law.


 

2. Ben Is Back

Ben gerçekten bir baş belasıdır. Noel arifesinde, bir rehabilitasyon merkezinden kaçar ve hayatından oldukça bıkmış sevgi dolu annesine geri döner. Oğluna kollarıyla geniş bir şekilde açıyor, ama yakında Ben’in değişmediğini ve ondan bela dışında beklenebilecek bir şey olmadığını anlıyor. Bu güçlü kadın oğlunu kurtarmak için daha ne kadar çaba göstermeli? Julia Roberts ve Lucas Hedges birlikte rol alan Ben, seyirciyi etkilemeyi başarıyor.


 

3. Eighth Grade

Sevilen modern film, 8. sınıftaki bir kız öğrenci olan Kayla’nın yeni gelen hikayesini anlatıyor. Bu içe dönük genç kız, korkuları ve güvensizlikleriyle yüzleşmek için özgüven ile ilgili bir video blog başlatıyor. Tabii ki, yaşamının bu zor aşamasını yenmek için zorluklara katlanmak zorunda. Bu filmin Oscar’a “En İyi Orjinal Senaryo” olarak gösterilme şansı çok yüksek.


 

4. Destroyer

Erin, gizli bir polisti. Zor bir görevdeyken, meslektaşına âşık olur, fakat kısa sürede görev başarısız olur ve trajedi ile biter. Erin intikam alma gücünü bulur ve hiçbir şey onu durduramaz. Nicole Kidman, bu yıl “En İyi Kadın Oyuncu” için aday gösterileceğinden kuşku yok.


 

5. Beautiful Boy

David (Steve Carell tarafından oynanan) sevgili oğlunun (Timothée Chalamet) hoş, zeki olan çocuğunun nasıl umutsuz bir uyuşturucu bağımlısına dönüştüğünü anlayamıyor. Çocuk, hiç para sıkıntısı çekmeyen, sevgi dolu bir ailede büyüdü ve her zaman okulda başarılı oldu. Ebeveynler, oğullarının yanlış yolu seçmelerine neden olan şeyi bir türlü bulamıyor. Hem Carell hem de Chalamet’in mükemmel bir oyunculuk için Oscar’a aday gösterilmeleri gerekiyor.


 

6. Can You Ever Forgive Me?

Melissa McCarthy’nin başrol oynadığı bu komedi-drama filmi gerçek olaylara dayanıyor ve finansal sorunlarının çözümü için ünlülerden mektuplar almak zorunda olan bir yazarın hikayesini anlatıyor. Bu film canlı diyalogu, ilginç hikayesi ve parlak karakterleri – özellikle komedilerde görmeye alıştığımız McCarthy’nin oynadığı ana karakter sayesinde güzel. Birçok eleştirmen, aktrisin bu kısım için Oscar kazanacağını iddia ediyor ve biz de hak edeceğini düşünüyoruz.


 

7. The Mule

Earl, 88 yaşında, karısı ve çocukları ile iflasın eşiğindeki küçük bir işletmesi var ve Earl işiyle ilgilenmiyor. Kargoyu bir yerden bir yere taşımak için “katır” olarak bir iş tekli geldi. Yakında, Earl uyuşturucu taşıdığını anlayacaktır. Polis, bu yalnız yaşlı adamın davranışının arkasında yanlış bir şey olduğundan şüphelenecek ve onu takip edecektir. Bu, Clint Eastwood’un bu filmin başrol oyuncusu ve yönetmeni olarak rol aldığı harika bir çalışmadır. Bu film için birkaç Oscar adayı bekleyebiliriz.


 

8. If Beale Street Could Talk

Bu film nişanlısı ile çocuk bekleyen genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Ancak mutlulukları tehdit altındadır, çünkü genç adam tecavüzle suçlanmaktadır. Ana kahraman olan Tish, sevgilisinin suçlu olduğuna inanmıyor ve masum olduğunu kanıtlamaya çalışıyor. Bu, filmin yönetmeni Moonlight tarafından yaratılan ırkçılık hakkında ilginç bir drama .


 

9. The Miseducation of Cameron Post

Genç bir kız çocuğu olan Cameron, kadın sınıf arkadaşlarıyla ilişki içinde olduğunu öğrenince muhafazakar teyzesi ve amcası tarafından bir eşcinsel dönüşüm terapi merkezine zorlanmaktadır. Bu, kendini kabullenme sürecini gösteren sıradışı, yumuşak ve derin bir film. Bu film “En İyi Uyarlanmış Senaryo” kategorisinde aday gösterilmeyi hak ediyor.


 

10. Widows

4 evli kadın bir gecede dul kalır. Kocaları soygun girişimi sırasında ölür. Şimdi, kadınların eşlerinin davranışları için sorumluluk almaları gerekiyor. Eşlerini kimlerin öldürdüğünü bulmaları gerekir. Feminizm ilkelerine uygun olarak yaratılan bu suç drama yıldızları Viola Davis, Michelle Rodriguez ve Elizabeth Debicki. “En İyi Yönetmen” ve “En İyi Kadın Oyuncu” olarak aday gösterilebilir.


 

11. Roma

Bu film, büyük bir Meksikalı ailenin hayatı hakkında, siyah beyaz bir öyküyü anlatıyor. Öykü, hayatı önemli tarihsel olayların fonunda gösterilen ailenin hizmetçisi tarafından öldürüldüğünü anlatılıyor. Filmin “En İyi Yönetmen” için aday gösterilmesi bekleniyor.


 

12. First Reformed

Saygı değer Ernst Toller hayatında karanlık bir dönemden geçiyor: boşandığı karısı ve oğlu Irak’ta öldü. Bir toplantı esnasında eşi konuşmasından sonra, adam Toller’den suçluluk duygusuyla ayrılarak intihar etti. Ethan Hawke ve Amanda Seyfried’in oynadığı güçlü bir drama filmi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir